"To ty jesteś player one swojego życia i bądź dokładnie taki jakim zawsze marzyłeś żeby być" Krzysztof Piersa

Dnia 6 czerwca 2024 roku naszą szkołę odwiedził Pan Krzysztof Piersa. Na co dzień zajmuje się uzależnieniami, a w szczególności uzależnieniami od technologii i cyberprzemocy. Jest także autorem kilkunastu książek m.in. „Komputerowego ćpuna”, „Trenera marzeń” oraz serii fantastycznej pt. „Kosmiczne Bobry”. Realizuje się również jako modelarz, youtuber i mangowiec. W ciągu ostatnich lat odbył setki spotkań podczas których, jako terapeuta ds. uzależnień, przestrzega wszystkich jak niezwykła i jednocześnie niebezpieczna potrafi być cyfrowa rozrywka.

Pan Krzysztof Piersa od pierwszej minuty nawiązał bardzo dobry kontakt z uczniami, posługując się swobodnym, młodzieżowym językiem. Uczestnicy warsztatów zadawali ciekawe, a czasem zaskakujące pytania o gry, media społecznościowe czy znanych youtuberów. Ważnym elementem tego spotkania było uświadomienie młodym uczestnikom konsekwencji nadmiernego korzystania z telefonów i uzależnienia się od gier komputerowych. W humorystyczny sposób przedstawił też wymówki, często stosowane przez graczy i obalił mity dotyczące korzyści płynących z grania. Na konkretnych przykładach opowiadał o skutkach hejtu w necie oraz o zagrożeniach jakie niesie ze sobą wirtualny świat.
Pan Piersa podkreślał również istotną rolę zainteresowań w życiu młodego człowieka. Mówił o tym jak rozbudzać i rozwijać swoje życiowe pasje.
Warsztaty wzbudziły duże zainteresowanie uczniów, którzy aktywnie brali w nich udział.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Zespół Psychologiczno – Pedagogiczny we współpracy z Radą Rodziców naszej szkoły w ramach działań profilaktycznych dla klas IV – VII.