W piątek, 11 października, w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który był wyjątkowym świętem dla całej społeczności szkolnej. Uroczystość rozpoczęła się od gratulacji i życzeń dla wszystkich pracowników szkoły, a do słów uznania dołączył również sam Burmistrz naszego miasta.

Podczas apelu miała miejsce także ważna chwila dla naszych uczniów – wręczono stypendia dla tych, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce oraz wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami sportowymi.

Imprezę prowadził Samorząd Uczniowski, a artystyczną część wydarzenia przygotowała Pani Karolina Pawlik wraz z uczniami klas 4-8. Uczniowie zachwycili wszystkich wykonaniem hymnu studenckiego „Gaudeamus Igitur”, a następnie zadedykowali każdemu z pracowników szkoły indywidualny utwór. Usłyszeliśmy między innymi piosenkę „Witajcie w naszej bajce” oraz piękne wykonanie utworu „Dla Elizy”.

Na zakończenie uroczystości wszyscy nauczyciele zostali zaproszeni na scenę, gdzie wręczono im czerwone róże. Samorząd Uczniowski złożył również podziękowania Dyrekcji za wsparcie i opiekę, przekazując na ręce Dyrekcji bukiety kwiatów. Uroczystość zwieńczyło pamiątkowe, wspólne zdjęcie wszystkich pracowników szkoły, które wykonała Pani Gosztyła-Basaj.

Dzień ten, pełen wzruszeń i radości, na długo zapadnie w pamięci całej naszej społeczności. To wyjątkowe spotkanie przypomniało, jak wielką wartością jest edukacja i wspólna praca na rzecz przyszłych pokoleń.

Dziękujemy Pani Basaj oraz Panu Bieniasowi za wykonanie przepięknych zdjęć w tym wyjątkowym dniu!

Agnieszka Brym