Światowy Dzień Wody w klasie 2B – eksperymenty, które inspirują!
Z okazji Światowego Dnia Wody uczniowie klasy 2B przeżyli wyjątkową lekcję, podczas której woda stała się bohaterką licznych doświadczeń naukowych. Zajęcia, prowadzone przez Panią Marzenę Dudkiewicz, połączyły edukację z praktyką i zabawą, wprowadzając dzieci w fascynujący świat chemii i fizyki.
Uczniowie mieli okazję zaobserwować niezmieszalność oleju z wodą, sprawdzić, jak powstaje ciecz nienewtonowska, badać rozpuszczalność różnych substancji oraz tworzyć kolorowe warstwy w cieczy. Nie zabrakło eksperymentów dotyczących napięcia powierzchniowego czy mieszanin jednorodnych i niejednorodnych. To była prawdziwa nauka przez działanie, pełna zdziwienia, radości i wyciągania trafnych wniosków.
Dzięki takim zajęciom dzieci nie tylko uczą się o znaczeniu wody w przyrodzie i życiu codziennym, ale również rozwijają ciekawość świata i umiejętność obserwacji.
Film z wydarzenia, którego autorką jest Pani Marzena Dudkiewicz, można zobaczyć na szkolnym Facebooku pod linkiem: Światowy Dzień Wody – film z klasy 2B.
Marzena Dudkiewicz