Dnia 23 kwietnia 2025 r. klasy 1a i 1b wzięły udział w wyjątkowych warsztatach w Zaczarowanym Świecie – Centrum Nauki i Eksperymentów w Opolu. Nasi uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy i uczestniczyli w pięciu rodzajach fascynujących warsztatów.

Podczas zajęć „Dzieciaki na krańcu świata” dzieci dowiedziały się, jak ubierają się, co jedzą i jak mieszkają mieszkańcy różnych stron świata. Uczniowie mogli przymierzyć egzotyczne stroje, obejrzeć pamiątki związane z różnymi krajami oraz wypróbować kij deszczowy, który wzbudził ogromne zainteresowanie i radość.

W ramach warsztatów „Zajęczaki” dzieci poznały zasady prawidłowej opieki nad królikami oraz obaliły mity dotyczące ich karmienia i pielęgnacji.

W zajęciach „Planetarium” uczniowie przenieśli się w kosmos – poznali historię powstania Układu Słonecznego oraz przyczyny różnorodnych kolorów gwiazd.

Warsztaty „Na fali – podczerwień i ultrafiolet” pozwoliły dzieciom za pomocą kamer termowizyjnych obserwować promieniowanie podczerwone, dowiedzieć się na czym polega ultrafiolet oraz założyć specjalne okulary, dzięki którym zobaczyły prawdziwe barwy światła. Ogromną atrakcją było także krzesło z gwoździami, które wzbudziło duże emocje!

Na warsztatach „Współpraca się opłaca” dzieci wspólnymi siłami budowały stabilne konstrukcje z dużych klocków Mammutico, a następnie pracowały w małych grupach, tworząc własne domki.

Podczas przerwy uczniowie zjedli wspólne śniadanie, a niespodzianką były spotkania z patyczakami i egzotycznymi owadami, które dodatkowo wzbogaciły nasze doświadczenia.

Wszystkie działania przebiegały w atmosferze radości, zaangażowania i nauki przez zabawę.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy wspierali nas w opiece nad grupami: Panu Jackowi Gawlicie oraz Panu Patrykowi Zajoncowi – dzięki ich zaangażowaniu wycieczka przebiegała sprawnie i bezpiecznie.

Opiekę nad dziećmi oraz koordynację wycieczki sprawowały aktywne i zaangażowane nauczycielki – Pani Agnieszka Brym i Pani Elżbieta Semków, które z wielkim profesjonalizmem czuwały nad bezpieczeństwem i atrakcyjnością programu.

Był to dzień pełen niezwykłych wrażeń, który na długo pozostanie w pamięci naszych najmłodszych uczniów!

Zapraszamy na szkolnego Facebooka do obejrzenia filmu z tej wycieczki: https://fb.watch/zjjaNhy5yA/

Agnieszka Brym

Galeria
 do góry