„Barwy dawnej wsi” – uczniowie Trójki na plenerze plastycznym w skansenie
W czwartek, 8 maja, uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Barbary Zabawy wzięli udział w XXXVIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Majówka w skansenie. Mistrz – uczeń 2025”, który odbył się w malowniczej scenerii Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu.
Tegoroczny temat przewodni – „Barwy dawnej wsi” – stał się dla uczestników inspiracją do twórczego wyrażenia swojej wizji życia na dawnej opolskiej wsi. Uczniowie, pracując w otoczeniu zabytkowej architektury i piękna natury, mieli okazję rozwijać swoje pasje artystyczne, a jednocześnie poszerzać wiedzę o dziedzictwie kulturowym regionu.
Plener był nie tylko okazją do malarskiej pracy w terenie, ale również do pogłębiania lokalnej tożsamości i czerpania z bogactwa tradycji śląskiej wsi. Udział w tego typu inicjatywach to doskonały sposób na łączenie edukacji artystycznej z edukacją regionalną.
Barbara Zabawa
Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Barbary Zabawy – nauczycielki z pasją, która aktywnie wspiera swoich uczniów w rozwijaniu ich talentów oraz w angażowaniu się w twórcze działania poza murami szkoły. Dzięki jej zaangażowaniu młodzi artyści mieli szansę nie tylko uczestniczyć w prestiżowym konkursie, ale także doświadczyć atmosfery prawdziwego pleneru artystycznego.