I tak jak w piosence nasze przedszkolaki pięknie ubrane z roześmianymi buziami wystąpiły przed ukochanymi Babciami i Dziadkami. Najpierw zaprezentowały się w inscenizacji do rosyjskiej piosenki Babuszki staruszki. Było dużo śmiechu, ale też chwila zadumy nad czasami, kiedy to w szkołach trzeba było mówić w tym języku. Następnie były wierszyki i piosenki wspominające dawne czasu, te, opowiadające o teraźniejszości oraz życzenia na przyszłość. Poziomki złożyły także życzenia w języku niemieckim, co niemniej zachwyciło zaproszonych gości. Na końcu nie mogło oczywiście zabraknąć gromkiego Sto lat oraz podarunków własnoręcznie wykonanych przez wnuczęta. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Przez całe spotkanie widać było zachwyt w oczach Babć i dumę w oczach Dziadków.