W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności nasze przedszkolaki miały niepowtarzalną okazję wcielić się w rolę małych kierowców! Dzięki zakupionej przez Urząd Miasta makiecie miasteczka drogowego, dzieci – przebrane za samochodziki – ruszyły na trasę, by w praktyczny sposób nauczyć się zasad ruchu drogowego.

Zajęcia te połączyły naukę z fantastyczną zabawą! Maluchy dowiedziały się, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, co oznaczają poszczególne znaki drogowe i dlaczego tak ważne jest przestrzeganie przepisów. Dzięki interaktywnej formie i możliwości uczestniczenia w ruchu drogowym na specjalnie przygotowanej makiecie, dzieci szybko przyswajały wiedzę, rozwijając przy tym swoje umiejętności w zakresie odpowiedzialności na drodze.

Zabawa nie tylko wywołała mnóstwo radości, ale również była cenną lekcją na przyszłość. Dziękujemy Urzędowi Miasta za wsparcie oraz naszym małym uczestnikom za zaangażowanie i świetną zabawę!