W minionym tygodniu uczniowie klasy 1A mieli wyjątkową okazję spotkać się z Panią Pielęgniarką, która przybliżyła im tajniki swojego zawodu. Dzieci dowiedziały się, na czym polega praca pielęgniarki szkolnej oraz w jaki sposób dba o zdrowie uczniów.

Podczas spotkania Pani Pielęgniarka w ciekawy sposób przedstawiła uczniom piramidę żywienia, omawiając, jakie produkty powinny dominować w codziennej diecie, aby być zdrowym i pełnym energii. Dzieci z zainteresowaniem słuchały również o tym, dlaczego ważne jest dbanie o higienę osobistą.

W czasie rozmowy uczniowie dowiedzieli się, dlaczego należy regularnie myć się, szczególnie ręce, a także jak prawidłowo myć zęby, aby uniknąć problemów z próchnicą. Pani Pielęgniarka przypomniała również o wietrzeniu pomieszczeń, co jest istotne dla zachowania świeżego powietrza i zdrowia.

Spotkanie było nie tylko interesujące, ale i bardzo pouczające – dzieci wróciły do domu z nową wiedzą na temat dbania o zdrowie i codzienną higienę!

Agnieszka Brym