Szkoła Podstawowa nr 3 w Ozimku
ul. Janusza Korczaka 1246-040 Ozimek
e-mail: sp3@sp3.ozimek.pltel.: 77 465 43 75
Tradycyjnie uczniowie klas I-VI spędzili Dzień Dziecka na grach i zabawach sportowych. Pogoda trochę pokrzyżowała plany, ale i tak wszystkie konkurencje udało się rozegrać na hali sportowej.
„Wszechmocność zegara to siła, jaką daje mu CZAS” – napisała w wierszu ZEGAR Aleksandra Olbryt, a absolwenci Gimnazjum nr 1 w Ozimku w pracach plastycznych starali się odkryć i pokazać, co kryje się „Po drugiej stronie zegara”. Wernisaż wystawy plastycznej pod takim właśnie tytułem odbył się 1 czerwca po południu w Galerii „Motyw” działającej w Gminnym Zespole Szkół.
Tegoroczny finał Konkursu Baśniowego klas IV-ych zainaugurowały i uświetniły taneczne opowieści Szeherezady w wykonaniu uczennicy klasy VIa, Oliwii Rainczuk. Reprezentacje klas IVa i IVb zmierzyły się w siedmiu konkurencjach, w których liczyła się nie tylko wiedza uczestników, ale także refleks, skojarzenia, umiejętność pracy w grupie.
29 maja uczniowie klasy IIa wraz z wychowawczynią p. V. Wińską zaprosili swoje kochane mamy na uroczystość z okazji Dnia Matki. Wiersze, piosenki i tańce przygotowane przez uczniów to podziękowanie za trud i wysiłek włożony w wychowanie swoich pociech.
Dnia 25.05.2012 r. w auli szkolnej odbyła się uroczystość z udziałem zaproszonych mam. Ten szczególny dzień w roku, w którym nasze kochane mamy mają swoje święto, uczniowie uczcili w sposób bardzo uroczysty i wyjątkowy. W przygotowaniach do obchodów święta uczestniczyli uczniowie klasy 3b wraz wychowawcą.
Dyrektor Gminnego Zespołu Szkół zaprasza na wernisaż wystawy twórczości absolwentów i fotografii Pani Aliny Matusz „Po drugiej stronie zegara”, który odbędzie się dnia 1 czerwca 2012 roku o godzinie 17. 00w Gimnazjum nr 1 w Ozimku przy ulicy Korczaka 12 w sali nr 103 c
29.05.2012. w Domu Kultury w Ozimku odbyły się eliminacje gminne do festiwalu piosenki I Międzynarodowego Dnia Dziecka, w których udział wzięło 7 grup ze szkół podstawowych naszej gminy. Zaprezentowano piosenki, w których autorami słów były dzieci wraz z opiekunami. Należą im się słowa uznania, ponieważ wszystkie grupy wykazały się dużą pomysłowością zarówno tworząc słowa piosenek, choreografię jak i dobór strojów.